ČTÚ zastavil aukci kmitočtů. Důvod? Nabízeli nám příliš mnoho peněz!
Český telekomunikační úřad již od listopadu pořádá aukci kmitočtů pro rychlé připojení mobilní sítě LTE. Úřad se dnes postaral o překvapení, když aukci zastavil. Důvod je zdánlivě paradoxní: Zájemci nabízí příliš mnoho peněz. Vyvolávací cenu 7,4 miliardy již nabídky operátorů navýšily takřka na trojnásobek: Na více než 20 miliard. „Již při vyhlášení podmínek v první polovině minulého roku jsme zdůrazňovali, že hlavní motivací pořádání aukce je rychlá dostupnost 4G sítí pro občany ČR a případný vstup čtvrtého operátora. Nikoliv zisk státu,“ uvádí podle serveru Patria s odvoláním na úřad a agentury předseda ČTÚ Pavel Dvořák. Proč se státu nezamlouvá více peněz? „Současná výše nabídek je dle ČTÚ ekonomicky nereálná a vedla by prý již v tuto chvíli k dramatické a plošné vysoké ceně za nové telekomunikační služby čtvrté generace a k zásadní časové prodlevě při uvádění sítí nové generace do komerčního provozu,“ pokračuje zdroj. Jaký bude další osud aukce? Dostali snad akcionáři Telefónicy „mimořádnou dividendu?
ČTÚ stopl aukci kmitočtů, čtěte na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/1127630311-ctu-zastavil-aukci-kmitoctu-duvod-nabizeli-nam-prilis-mnoho-penez/
Poslední zprávy
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Zasedání ECB, index CPI (ČR, USA, Německo)
08.06. 14:34 Fio - Akciový výhled
08.06. 09:00 Fio - Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio





