Pražská burza opět v tomto týdnu klesá, objemy na vzestupu
V suterénu se dnes ocitly bankovní tituly. Rakouská Erste ztratila dalších 2,3% v návaznosti na znepokojivá slova maďarského premiéra o nechtěné přítomnosti zahraničních bank v zemi. Bankám nepomohla ani zpráva ze strany Commerzbank (-10%) o plánu navyšování kapitálu. Erste tak již téměř odepsala povýsledkové zisky. Komerční banka skončila slabší o 1,6% na 4070 Kč.
Za nejvyššího denního objemu 241 mil. skončily opět v červeném akcie ČEZu (-0,8%), u něhož jsme po krátké odmlce opět registrovali obchody pod hladinou 600 Kč. Trh s elektřinou i emisní povolenky zaznamenal další pokles. Prosakující politické „nástřely" ohledně možných garancí výkupních cen elektřiny zůstavají u investorů bez odezvy.
Proti proudu z likvidnějších emisí se dnes opět vydaly akcie Telefonicy ČR, které se ziskem 0,8% kotví na 325 Kč. Nejvyšší zisk si pak připsaly akcie CETV (+2,6%) s posunem na hladinu 99 Kč.
David Lamač, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Akciový výhled
08.06. 09:00 Fio - Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio





