Akciový výhled 21.3.: Bernanke poslal SP 500 ke svým historickým maximům!
Událostí včerejšího dne byl proslov šéfa FEDu Bena Bernankeho, který vystoupil na tiskové konferenci v souvislosti se zveřejněním záznamu ze zasedání výboru FOMC. Asi nejzásadnější částí v jeho proslovu byla chvíle, kdy řekl, že to nemusí být on, kdo povede měnovou politiku k exitu. Naznačil tím, že kvantitativní uvolňování s měsíčními odkupy finančních aktiv v hodnotě 85 mld. USD měsíčně potrvají nejméně do začátku příštího roku. Bernankeho mandát totiž vyprší 31. ledna 2014. Do té doby by akciové trhy mohly vykazovat stav „klidné řeky“.
Co se ale bude dít potom, je jeden velký otazník a bude do značné míry záležet na tom, na jak vysoké úrovně se budou schopny akciové indexy vyšplhat. Pokud na trhu výrazně vzroste momentum a akcie vytvoří masivní bublinu, nebude otázkou ani tak, zda akciové trhy spadnou, ale spíše o kolik. Pokud se již nyní pohybujeme na maximech, na kterých setrváme ještě nějaký ten rok, potom nemusí být vyloučen ani dlouhotrvající býčí trh, který nastal například v 80. letech. To je ale vzhledem k povaze současného finančního systému a rychlejšímu střídání ekonomických cyklů v posledních letech méně pravděpodobné a osobně se přikláním spíše k té první variantě. Ať tak či onak, je dobré si u jakýchkoliv cenových rekordů zachovávat chladnou hlavu a nespoléhat se pouze na výroky centrálních bankéřů...
Více o seanci v USA, na pražské burze a dnešním vývoji na trzích čtěte na iPOINT.cz:
Poslední zprávy
- Pražská burza zakončila v zeleném
11.06. 16:34 Fio - Oracle zveřejnila výsledky za 4Q mírně nad odhady, investory znepokojují vysoké kapitálové výdaje
11.06. 09:23 Fio - Akciový výhled
11.06. 09:16 Fio - Denní report - středa 10.06.2026
10.06. 22:18 Fio - Plošný pokles na pražské burze
10.06. 16:41 Fio





