Vlna optimismu při včerejším obchodování na amerických akciových trzích
Vlna optimismu na Wall Street, i tak by se dalo nazvat včerejší obchodování na amerických akciových trzích. Investory potěšila zpráva o předložení návrhu rozpočtu prezidentem Obamou senátu a také zápis z FOMC, která vidí nízkou inflaci, pomalý růst a hlavně zlepšení na trhu práce je velice nestabilní, což dává naději na delší trvání QE. Zajímavostí byl únik zápisu a i kvůli tomu byl zveřejněn o 5 hodin dříve. Daný incident bude vyšetřován komisí. Indexy DJ a S&P se obchodovaly na svých nových historických maximech. Tok do akcií znamenal odliv z komodit, zlato propadlo o 30 USD, ztrácela také ropa, měď. Silnou seanci prošly technologie, Intel +2,3 %, Microsoft +2 % a také poslední dny klesající Apple posílil o +2 %. Na druhé straně byly akcie Barrick Gold odepsaly 8,4 %.
Čtěte články o investování na http://www.penizenavic.cz/clanky/na-kypru-se-rozhodlo-o-hybridnim-reseni
Zdroj: J&T
Poslední zprávy
- Pražská burza odepisovala, ČNB zvýšila sazby o 25 bps
18.06. 16:39 Fio - Akciový výhled
18.06. 09:02 Fio - Denní report - středa 17.06.2026
17.06. 22:25 Fio - Kofola ČeskoSlovensko: Dividenda za rok 2025 schválena valnou hromadou
17.06. 21:01 Kofola ČS a.s. - Pražská burza pokračovala v růstu
17.06. 16:36 Fio





