Polská burza dnes ztrácela
Ztráty zaznamenala těžařská společnost KGHM (-2,85 %). Polský producent mědi a stříbra se dostává na sedmiměsíční minima, když si vysloužil snížené doporučení od UBS. Švýcarská investiční banka snížila doporučení na neutral z kupovat a cílovou cenu nastavila na 150 PLN z předchozích 202 PLN. Pro příští rok očekává UBS snížení dividendy KGHM na 9,6 PLN na akcii a od roku 2014 na 6,3 PLN. Majoritním vlastníkem firmy je stát, který vlastní 32 % akcií. Výsledky nad očekávání reportoval operátor TPSA, jehož akcie však smazaly počáteční zisky a končí 0,30 % v mínusu. Ztrácela také energetika PGE (-2,84 %) a plynárenská skupina PGNiG (-2,05 %). Slušné zisky si připsala Handlowy Bank (+2,13 %) a JSW (+2,51 %).
Lukáš Brodníček, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio - Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
05.06. 15:33 Fio





