Polský WIG 20 se odpoledne dostal do ztráty
Polské akcie po 15. hodině začaly sestupovat z intradenních maxim a končí v červených číslech. Varšavská burza měřeno indexem WIG 20 odepsala 0,57 %. Přes 4 % ztratily akcie PKN Orlen po neúspěšné arbitráži s Yukonem. Těžař KGHM (-3,18 %) byl sražen prodejním doporučení od Goldman Sachs. Developer GTC (-4,21 %) se dostal na nejnižší hodnoty od srpna. Výrazně naopak posílily akcie operátora TPSA (+5,54 %). Zvýšené doporučení od Raiffeisen pomohlo pojišťovně PZU (+1,62 %).
Lukáš Brodníček, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 16.06.2026
16.06. 22:17 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
16.06. 17:40 Fio - Pražská burza rostla
16.06. 16:39 Fio - Kofola v Adriatiku od začátku roku 2027 přestane distribuovat značky PepsiCo
16.06. 12:38 Fio - Akciový výhled
16.06. 09:04 Fio





