Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 16.6.2026 23:27
Akcie.cz»Zpravodajství»Komentáře a doporučení»Polský WIG 20 se odpoledne dostal do ztráty

Zpravodajství

Polský WIG 20 se odpoledne dostal do ztráty

02.05.2013 17:03:39 | Fio banka

Polské akcie po 15. hodině začaly sestupovat z intradenních maxim a končí v červených číslech. Varšavská burza měřeno indexem WIG 20 odepsala 0,57 %. Přes 4 % ztratily akcie PKN Orlen po neúspěšné arbitráži s Yukonem. Těžař KGHM (-3,18 %) byl sražen prodejním doporučení od Goldman Sachs. Developer GTC (-4,21 %) se dostal na nejnižší hodnoty od srpna. Výrazně naopak posílily akcie operátora TPSA (+5,54 %). Zvýšené doporučení od Raiffeisen pomohlo pojišťovně PZU (+1,62 %).


Lukáš Brodníček, Fio banka, a.s.

Autor: Lukáš Brodníček

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

HARDW8,05+13,38
PVT1,30+8,33
PKO606,10+7,54
PRAPM236,00+7,27
PRIUA800,00+2,56

Zajímavé poklesy

VOW32 107,00-5,81
NLOK521,00-5,62
CZGCE956,00-4,02
EFORU322,00-3,59
EMAN44,00-2,22

Kurzovní lístek

EURstejne24,1500,00
HUFdolu6,911-0,30
JPYnahoru12,985+0,04
PLNdolu5,693-0,10
USDdolu20,823-0,07

demo-e-broker

Indexy

16.06.2026
Graf - PX

PXnahoru+0,462 583,0616:15:11
RMnahoru+0,19714,7316:52:25
DJIAnahoru+0,6451 999,6722:04:35
NASDAQdolu-0,9826 421,2622:02:18
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+0,0724 910,4117:50:00


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz