Zlato v pátek propadlo
Cena zlata v minulém týdnu od pondělí až do čtvrtka s malými výkyvy spíše přešlapovala na místě. Výjimkou byl až pátek, který přinesl citelný pád ceny. Zlato se díky němu dostalo na dvoutýdenní minima. Za tímto zlevněním stálo posílení amerického dolaru vůči koši šesti významných světových měn, ke kterému došlo krátce po zveřejnění zprávy o nejnižším množství žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA za posledních 5 let. Kvůli silnějšímu dolaru se mnoho investorů poohlédlo spíše po jiných investicích než je zlato. Za zmínku jistě stojí, že za minulý pátek kleslo množství zlata v držení ETF´s (Exchange traded funds) pouze o půl tuny. Šlo tak o nejmenší denní úbytek od 1. dubna. Ještě před pátečním propadem byla k dispozici zpráva pro zlato spíše pozitivní. A to sice, že hedgeové fondy nyní spekulují převážně na růst jeho ceny. Množství dlouhých (nákupních) pozic bylo vyšší o 19%. Červnové zlato v pátek na CME uzavřelo na ceně 1436,60 USD za trojskou unci.
and#160;
Poslední zprávy
- Pražská burza posílila s pozitivním vývojem na západoevropských trzích
09.06. 16:46 Fio - Akciový výhled
09.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 08.06.2026
08.06. 22:16 Fio - Pražská burza v úvodu týdne končí mírně níže
08.06. 16:38 Fio - Makroekonomický výhled pro tento týden: Zasedání ECB, index CPI (ČR, USA, Německo)
08.06. 14:34 Fio





