Americký soud včera schválil plán reorganizace společnosti KIT Digital
Americký soud včera schválil plán reorganizace společnosti, tak jak ho navrhli 3 největší akcionáři. Proti plánu se v minulosti postavila část minoritních akcionářů, kteří jej považovali za nevýhodný a požadovali odložení rozhodnutí soudu. Podle tohoto plánu dojde k oddělení ziskových částí skupiny a jejich převedení pod novou entitu s názvem Piksel. Tři hlavní akcionáři nalijí do společnosti nový kapitál prostřednictvím koupě akcií (Class B) za 25 mil. USD akcie (Class B), které budou představovat 89,29 % z celkového počtu běžných akcií. Současní akcionáři KITD obdrží warranty na akcie restrukturalizované společnosti. Zmínění tři akcionáři, kteří nyní drží přibližně 20% podíl v KITD tak prakticky získají plnou kontrolu nad ziskovými aktivy KITD. Společnost údajně dostala řadu nabídek, které byly výhodnější z pohledu minoritních akcionářů a které management, který z velké části zastupuje zároveň uvedené akcionáře, nereflektoval. Rozhodnutí soudu je tak negativní zprávou. Plán ještě musí schválit akcionáři a věřitelé, nicméně vzhledem k velké roztříštěnosti akcionářské struktury očekáváme jeho schválení.
Čtěte články o investování na http://www.penizenavic.cz/clanky/rust-svetove-ekonomiky-zpomaluje-nehrouti-se-3
Zdroj: J&T
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 12.06.2026
12.06. 22:05 Fio - Indexy končí týden v zeleném
12.06. 22:02 Fio - Zámoří na pozitivní vlně
12.06. 19:00 Fio - Pražská burza kopírovala zahraniční růst
12.06. 16:39 Fio - Adobe zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a zvýšila celoroční výhled, oznámila ale odchod CFO
12.06. 09:43 Fio





