Indie zvýší dovozní daň na zlato
Indie, která je největším spotřebitelem zlata na světě, zvýší daň z jeho importu. Tímto krokem chce omezit rekordní deficit běžného účtu a to v době, kdy organizace Word Gold Council předpovídá nejvyšší čtvrtletní poptávku po tomto kovu. Zmíněná daň by měla vzrůst ze 6 % na 8 %. Indická federace obchodníků s klenoty a drahokamy předpokládá, že import může díky tomu klesnout až o 20 procent. Předpokládá se, že ve druhém čtvrtletí bude dovoz zlata do Indie činit 300 až 400 tun.
Poslední zprávy
- Denní report - čtvrtek 11.06.2026
11.06. 22:24 Fio - Pražská burza zakončila v zeleném
11.06. 16:34 Fio - Oracle zveřejnila výsledky za 4Q mírně nad odhady, investory znepokojují vysoké kapitálové výdaje
11.06. 09:23 Fio - Akciový výhled
11.06. 09:16 Fio - Denní report - středa 10.06.2026
10.06. 22:18 Fio





