Polská burza na závěr týdne připsala mírné zisky
Index WIG 20 posílil o 0,23 % na 2478,43 b. Ze ztrát z tohoto týdne se vzpamatovaly akcie KGHM (+2,38 %). Ještě větší zisky si připsal Synthos (+2,59 %). Akcie banky Pekao posílily o 1,56 %. Plynárenská skupina PGNiG rostla v návaznosti na získání licencí v Norsku (+0,98 %). Klesly akcie Kernelu (-2,79 %) a Boryszewu (-2,22 %). Snížené doporučení od Citi poslalo do záporu Bogdanku (-1,43 %).
Lukáš Brodníček, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Adobe zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a zvýšila celoroční výhled, oznámila ale odchod CFO
12.06. 09:43 Fio - Akciový výhled
12.06. 09:00 Fio - Denní report - čtvrtek 11.06.2026
11.06. 22:24 Fio - Pražská burza zakončila v zeleném
11.06. 16:34 Fio - Oracle zveřejnila výsledky za 4Q mírně nad odhady, investory znepokojují vysoké kapitálové výdaje
11.06. 09:23 Fio





