Indie chystá další kroky k omezení dovozu zlata
Indie, největší světový konzument zlata, zvýšila 5. června importní clo na zlato z šesti na osm procent. Za zvýšení stojí snaha o snížení objemu importovaného zlata, který přispívá ke značnému obchodnímu deficitu Indie. Indická vláda může podle vyjádření vládního úředníka Arvinda Mayarama přijmout další opatření, které omezí import zlata do země. Může se jednat o restrikce na maximální importované množství komodity nebo další zvýšení cla na zlato.
Poslední zprávy
- Americké akcie výrazně oslabují
09.06. 19:56 Fio - Pražská burza posílila s pozitivním vývojem na západoevropských trzích
09.06. 16:46 Fio - Akciový výhled
09.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 08.06.2026
08.06. 22:16 Fio - Pražská burza v úvodu týdne končí mírně níže
08.06. 16:38 Fio





