ČEZ opět jede, Erste upisuje akcie
Pražská burza dnes zažila, co se týká pohybu jednotlivých emisí, relativně zajímavý den. Index PX po negativním openu postupně posiloval a po závěrečné aukci končil na 880,93 bodech se ziskem 0,56%. Ranní pokles zapříčinily primárně akcie Erste Group, které otvíraly se ztrátou přes 4% na hranici 505 Kč. Pokles šel na vrub oznámenému úpisu nových akcií. Titul následně předvedl volatilní obchodování, když v průběhu dne své ztráty umazal a vrátil se na 530 Kč, close byl však opět níže. Akcie nakonec oslabila o 2,23 Kč a zavírala na 517 Kč. Zítra se bude na trhu titul již obchodovat bez přednostního práva k úpisu akcií. Od rána posiloval a své zisky postupně vylepšoval ČEZ, kde přetrvává zájem z posledních dnů. Titul zavřel díky závěrečné aukci zpět nad hranicí 500 Kč a posílil o 3,6%. K růstu pomohlo zvýšené doporučení od ING a rovněž pozitivní očekávání před zítřejším hlasováním v EP ohledně emisních povolenek. Největší pohyb zaznamenaly akcie NWR, které částečně korigovaly předchozí výrazné poklesy a posílily o téměř 14%. V závěrečné aukci si k dobrému kurzovému zisku pomohly akcie Pegasu (+1,77%). Mírnou ztrátu si připsaly naopak akcie Telefonica (-0,85%). Celkový objem obchodů lehce přesáhl hranici 600 mld. Kč, největší část byla zobchodována u akcií ČEZu.
David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio - Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
05.06. 15:33 Fio





