Polský WIG 20 ztrácí méně než ostatní evropské indexy
Polská centrální banka dnes dle očekávání snížila hlavní repo sazbu na 2,5 %. Na tiskové konferenci guvernér Belka uvedl, že centrální banka neplánuje další snižování sazeb do konce roku a polská ekonomika má dle jeho slov to nejhorší už za sebou. Guvernér také potvrdil, že centrální banka se objevuje na devizovém trhu v případě zvýšené volatility polského zlotého.
Polský akciový index ztrácí před koncem obchodování 0,68 % na 2269,12 b. Prodejnímu tlaku neodolaly ani polské banky: banka Handlowy (-4,31 %), Pekao (-2,81 %), PKO (-2,56 %) a BRE Bank (-0,65 %). Poklesly také energetiky Tauron (-1,36 %) a PGE (-0,52 %). Zisky si připsali těžaři JSW (+1,90 %) a LWB (+1,62 %). Developer GTC končí výš o 1,96 %, Asseco Poland o 1,85 %.
Lukáš Brodníček, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio - Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
05.06. 15:33 Fio





