Pražská burza dnes pokračovala ve vzestupu po rally na bankách, PX nad 900b.
Za růstem stály především bankovní emise v čele s rakouskou Erste (+4,6%) „hnána" analytickým „dopingem" ze strany Goldman Sachs, kteří věští Erste světlé zítřky a považuje titul za podhodnocený. Dále se dařilo i Komerční bance (+3,1%), které za objemu 269 mil. Kč uzavíraly v blízkosti 3700 Kč hranice na červencová maxima. Po relativně slušných kvartálních číslech dnes byly i aktivní akcie Telefonicy ČR, které se obchodovaly po smíšených analytických komentářích v širokém pásmu 269,50 - 279 Kč se závěrem na 272,50 Kč (-0,9%). Blížící se dividendové lákadlo i akviziční rošády mateřské Telefonicy tvoří ale hlavní faktory, které dle mého názoru budou (dále) nacházet odvážnější kupce.
Pod prodejní palbou byly po čase opět akcie NWR (-7%), snížený rating ze strany Moody´s na Caa1 i nižší cíl od G.Sachs vyprokoval výprodeje investorů. Prodejce byl patrný i na akciích ČEZ, které bez ohledu na pozitivní vývoj utilit v Evropě končily v červeném (-0,7%) za nejvyššího denního objemu 275 mil. Kč.
David Lamač, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio - Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
05.06. 15:33 Fio





