Ropa oslabovala druhým dnem v řadě
V pondělí ropa WTI zlevňovala po pátku druhým dnem v řadě díky plánům Libye na zvýšení tamní produkce ropy. Libyjský ministr ropného průmyslu Abdulbari Al-Arúsí včera v Tripolisu oznámil, že Libye v následujícím měsíci pravděpodobně navýší denní produkci ropy až na 800 000 barelů denně. Doposud je tamní denní produkce 700 000 barelů. Dále ropě pomohlo i zvolení nového íránského prezidenta Hassana Rúháního, který zaujímá v zahraniční politice přeci jen umírněnější postoj než jeho předchůdce Ahmadínežád. Teoreticky by tak mohly být v budoucnu zmírněny sankce uvalené na vývoz íránské ropy. Zářijová ropa WTI včera uzavřela na ceně 106,56 USD za barel.
Poslední zprávy
- Pozitivní nálada na světových trzích podpořila i pražskou burzu
15.06. 16:27 Fio - Akciový výhled
15.06. 08:58 Fio - Denní report - pátek 12.06.2026
12.06. 22:05 Fio - Indexy končí týden v zeleném
12.06. 22:02 Fio - Zámoří na pozitivní vlně
12.06. 19:00 Fio





