Pražská burza zahájila nový týden poklesem
Pražská burza zahájila nový týden poklesem, index PX odepsal 0,6 %. Aktivita se soustředila opět do bankovních titulů. Zatímco Komerční banka se stabilní poptávkou dokonce posílila o 0,6 % na 4240 Kč. Erste Group po pátečním dosažení dvouletých maxim prošla mohutným výprodejem. Titul uzavřel na 669,3 Kč (-3,2 %), přičemž vídeňská závěrečná cena se dostala ještě o 7 Kč níže. Banky v Evropě obecně patřily k nejslabším sektorům, když odevzdaly 1,8 %. Vybírání zisků podpořily rostoucí výnosy na španělských a italských dluhopisech. Podíl špatných úvěrů ve Španělsku pak dosáhl nového historického maxima. Podobné ztráty také předvedly těžební společnosti, když se investoři obávají utažení měnové politiky v USA; ve středu bude nejsledovanější událostí záznam z posledního zasedání Fedu. NWR však před čtvrtečními výsledky zůstává nad hladinou 25 Kč. Goldman Sachs snížili cílovou cenu CME na 2,8 USD s doporučením prodat, titul tak ztratil 4 % (73,2 Kč). ČEZ uzavřel na 450 Kč.
Čtěte o investicích do ETF na http://www.penizenavic.cz/clanky/etf-jak-investovat-v-rozvijejicich-se-zemich
Zdroj: J&T
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio - Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
05.06. 15:33 Fio





