Akciové indexy mírně klesají, CME odepsalo polovinu
Západoevropské akciové indexy dnes klesají o několik desetin procenta, když se nedaří např. finančním nebo telekomunikačním titulům. Rostou naopak akcie automobilky Volkswagen poté, co čtvrtletní výsledky firmy překonaly odhady. Americké akcie zatím také mírně oslabují a ustupují tak z historického maxima. Investoři hlavně vyčkávají na výsledky ze zasedání Fedu. Výsledková sezóna přinesla negativní impuls pro akcie sociální sítě LinkedIn, které klesají o 6 % kvůli neuspokojivém výhledu tržeb.
Pražská burza po většinu dne rostla, nakonec ale index PX odepsal nepatrné dvě setiny procenta. Po ranním zveřejnění čtvrtletních výsledků sice prudce vzrostly akcie Erste Bank (nakonec téměř o 6 %) a dařilo se taky ČEZu ( 1,8 %), to ale kompenzoval pokles dalších velkých emisí VIG (-1,4 %) a Telefonica ČR (-2,6 %).
Propadákem dne byly akcie CME. Mediální společnost ráno oznámila extrémně slabé kvartální výsledky a radikálně snížila letošní výhled. Vlastník televize Nova navíc přiznal, že bude potřebovat další kapitál a bez dodatečných zdrojů nebude firma během následujících 12 měsíců schopná financovat své podnikání. Akcie po celý den prudce klesaly a nakonec odepsaly přibližně polovinu hodnoty.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 31.12.2025
31.12. 22:41 Fio - Zámořské akcie uzavřely poslední obchodní den roku 2025 poklesem
31.12. 22:40 Fio - Americké akciové trhy mírně oslabují
31.12. 20:04 Fio - Denní report - úterý 30.12.2025
30.12. 22:24 Fio - Klidný vývoj na Wall Street
30.12. 20:18 Fio





