Pražská burza ztrácela
Pražská burza korigovala zisky z úvodu týdne a měřeno indexem PX poklesla o -0,44% na 1017 bodů. Důvodem byl zhoršený sentiment na zahraničních trzích, když Wall Street včera oslabovala a rovněž západoevropské trhy se pohybovaly v záporném teritoriu. Akcie CME po openu ztrácely až -4%, nicméně odpoledne denní ztráty stahovaly až k závěrečným -0,97% na necelých 46 Kč. NWR dokonce denní ztráty odmazalo až v závěrečné aukci a zakončilo stagnaci nad 27 Kč. Bankovní sektor patřil dnes v Evropě k nejztrátovějším, což se projevilo i na našem trhu poklesem Erste Bank o -1,07 % (686 Kč) a Komerční banky -0,65% (4600 Kč). Objemy byly průměrné, nejlikvidnější Čez dosáhl necelých 450 mio. Kč, výrazněji se obchodovalo ještě s Komerční bankou (necelých 200 mio.), žádný další titul se nad 100 mio nedostal.
Josef Dudek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





