Cena zemného plynu v USA prudko rastie
Januárový kontrakt zemného plynu zdražil včera na New York Mercantile Exchange o 5 percent na 4,46 USD za milión britských termálnych jednotiek, čo je najvyššia cena od júla 2011. Ministerstvo energetiky uviedlo, že zásoby poklesli v predchádzajúcom týždni o rekordných 285 miliárd na 3,248 bilióna kubických stôp. Analytici očakávali zníženie o 263 miliárd. Priemer za posledných päť rokov je pokles o 133 miliárd. Zásoby v USA sú v súčasnosti o 7,4 percenta nižšie oproti päťročnému priemeru.
Poslední zprávy
- Akciový výhled
18.06. 09:02 Fio - Denní report - středa 17.06.2026
17.06. 22:25 Fio - Kofola ČeskoSlovensko: Dividenda za rok 2025 schválena valnou hromadou
17.06. 21:01 Kofola ČS a.s. - Pražská burza pokračovala v růstu
17.06. 16:36 Fio - Akciový výhled
17.06. 09:01 Fio





