PLG: management společnosti kupuje majoritní podíl v PLG (komentář)
Společnost Pivovary Lobkowicz Group (PLG) dnes ve své tiskové zprávě oznámila, že majoritní vlastníci společnosti Palace Capital, a.s. (doposud v PLG vlastní 53,2% podíl) a GO Solar s.r.o. (doposud v PLG vlastní 26,2% podíl) se rozhodly prodat své podíly společnosti Lobkowiczký pivovar, a.s., která je ze 100 % vlastněná generálním ředitelem a předsedou představenstva PLG panem Zdeňkem Radilem.
Dohromady by se tedy měl prodávat 79,4% za celkovou částku 1,9 mld. Kč, což oceňuje celou společnost PLG na cca 2,39 mld. Kč, tedy 204,70 Kč na akcii.
Zprávu hodnotíme jako pozitivní pro vývoj akcie PLG, aktuálně akcie posiluje o 8 % na 194 Kč. To, že se management společnosti PLG v osobě pana Radila rozhodl významně vstoupit do vlastnické struktury PLG hodnotíme jako pozitivní signál a naznačuje to, že management věří v další rozvoj této pivovarnické skupiny.
Transakce ještě není uskutečněna, zatím jsou podepsány smlouvy o prodeji akcií. Prodej je, podle tiskové zprávy, podmíněn splacením celé kupní ceny do konce srpna 2015. Pokud nebude kupní cena zaplacena do této doby, pak transakce bude ukončena a převod akcií se nevypořádá. Pokud k transakci nakonec dojde, společnost Lobkowiczký pivovar, a.s. se stane majoritním akcionářem PLG a zahájí povinnou nabídku odkupu akcií všem stávajícím akcionářům PLG.
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Americké akcie posilují
20.05. 19:54 Fio - Strojírenská společnost Doosan Škoda Power reportovala výsledky za 1Q 2026
20.05. 17:48 Fio - Pražská burza pokračovala v růstu, zbrojovka CSG po výsledcích +9,16 %
20.05. 16:42 Fio - Prabos plus v rámci Start Day zveřejnil výsledky za 1Q 2026 a celoroční výhled
20.05. 15:50 Fio - Target zveřejnil porovnatelné tržby za 1Q výrazně nad odhady, varuje před náročným 2Q
20.05. 15:46 Fio





