Jako na horské dráze
Obchodní seance v USA dnes také mnoho radosti nepřináší. Index S&P 500 klesá na 2.098 bodů a ztrácí tak 0,5 %. Zámořské trhy však vůči tématice Řecka zůstávají i nadále poměrně imunní.
Kurzotvorných zpráv dnes bylo jako šafránu, což platí i v korporátní sféře. Za zmínku stojí výměna CEO sociální sítě Twitter. Původnímu CEO se vytýkala absence jasné strategické vize, změna tak může společnosti pomoci k opětovnému nadechnutí k růstu. Reakcí na akciích Twitter je však pouze vlažné posílení o 1 % na cenu 36,20 USD.
Dle mého názoru bude volatilita na trhu nadále přetrvávat, protože vývoj v Řecku je stále méně čitelný. Zároveň ale věřím, že dohoda s věřiteli je možná. Jako na horské dráze jsou poklesy navíc nutným „zlem“, které je třeba přetrpět, abychom mohli nabrat rychlost k opětovné jízdě vzhůru.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 15.05.2026
15.05. 22:17 Fio - Americké akcie v závěru týdne oslabují
15.05. 20:03 Fio - Pražská burza rostla proti zahraničí o 0,9 %
15.05. 16:39 Fio - Výrobce zařízení pro výrobu polovodičů Applied Materials zveřejnil výsledky i výhled nad odhady
15.05. 11:12 Fio - Nu Holdings vykázala v 1Q růst výnosů o 53 % na téměř 5 mld. USD, avšak mírně pod odhady analytiků
15.05. 10:08 Fio





