Čína stále dává investorům příležitost
V rámci jednotlivých sektorů se zejména ten technologický a finanční držely v zisku, naopak sektory zdravotnictví a základních materiálů ztrácely. Zobchodované objemy byly dnes nadprůměrné, konkrétně přibližně o třetinu výše než je měsíční průměr.
Dnešním nejvýkonnějším titulem z indexu DAX byl Volkswagen, který vzrostl o téměř 6 % na 121,8 EUR. Příčinou jeho růstu byla nejen opětovná omluva managementu Volkswagenu na autosalonu, který probíhá v Detroitu, ale také představení nového technického řešení u doposud nevyhovujících motorů.
Po 15:30 otevřely americké trhy v zelených číslech, konkrétně index S&P 500 o 0,29 % výše, DJIA posiloval o 0,27 % a Nasdaq 100 si připisoval 0,33 %.
Myslím si, že i přes nervozitu kolem Číny jsou akcie na velmi zajímavých úrovních, které stojí za zvážení při budování nových investičních pozic.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 29.07.2026
29.07. 22:34 Fio - Erste a VIG pomohly pražské burze k růstu
29.07. 16:52 Fio - Visa zveřejnila výsledky za 3Q a oznámila rušení 7 % pracovních míst
29.07. 15:25 Fio - Fintech SoFi Technologies reportoval za 2Q nad očekávání a zvýšil celoroční výhled výnosů
29.07. 13:54 Fio - Spotřebitelský koncern P&G zveřejnil výsledky za 4Q, organické tržby stagnovaly
29.07. 13:39 Fio





