Americké akcie v polovině seance oslabují
Do červených čísel je seslalo slabší euro, které po zprávě o dalším uvolnění měnové politiky ECB paradoxně vůči americkému dolaru posílilo. Za tímto pohybem mohou být signály, že ECB v budoucnu nepočítá s dalším posunem úrokových sazeb hlouběji do záporných čísel.
Hlavní akciové index ztrácí 0,7 – 1,0%. Nedaří se zejména informačním technologiím (-1,2%), finančním společnostem (-1,0%) nebo energetickému sektoru (-0,9%). Lépe než většina trhu si naopak vedou telekomunikace (+0,1%), utility (+0,0%) a sektor základních materiálů (-0,1%).
Z jednotlivých titulů v rámci indexu SP500 si nejlépe vede provozovateli plynovodů a ropovodů Columbia Pipeline (CPGX +17,1%), který podle spekulací jedná o převzetí s TransCanada Corp. Nedaří se naopak konkurenčnímu Williams Companies (WMB -9,3%), který byl nucen odložit výstavbu nového plynovodu.
Na komoditních trzích převládá zelená barva. Rostou vzácné kovy (stříbro +1,7%, zlato +1,5%), pšenice (+1,6%) nebo zemní plyn (+1,1%). Oslabuje naopak ropa (-0,6%) a měď (-0,5%).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Colt CZ: konferenční hovor s managementem, rozšířený komentář k dnešním výsledkům
21.05. 17:51 Fio - Pražská burza po šesté vzhůru
21.05. 16:33 Fio - Maloobchodní gigant Walmart vykázal tržby za 1Q nad odhady, výhled zisku na 2Q však zklamal
21.05. 15:08 Fio - Nvidia zveřejnila výsledky za 1Q i výhled nad odhady, analytici sledují udržitelnost růstu
21.05. 11:13 Fio - Akciový výhled
21.05. 09:00 Fio





