Výsledková sezóna a trpělivý FED dávají akciím nová křídla
Co se stalo:
Světové akcie v pátek většinou posilovaly, podpořeny relativně solidními výsledky bankovního sektoru. Agentura FactSet očekává, že skutečné výsledky firem z indexu S&P 500 za 2. čvrtletí porostou meziročně o více než 9 %. Brian Belski z Capital Markets ale například říká, že analytici podceňují pozitivní efekt oslabeného dolaru. Dle něj by díky efektu dolaru výsledky mohly dosáhnout růstu přes 10 % a mohly by téměř atakovat tempo růstu z excelentního 1. kvartálu, kdy zisky S&P 500 rostly o 13,2 %.
Co se stane:
V Americe uvidíme předstihová data newyorského Empire State výrobního indexu. Z akcií dnes reportuje Například Netflix nebo BlackRock.
Komentář analytika:
Světová ekonomika se začíná mírně přehřívat díky ultra nízkým úrokovým sazbám. Nicméně, centrální banky na tuto situaci reagují a zdá se, že ekonomika by se nadále mohla pohybovat v ideální situaci mírného růstu HDP, jen mírné inflace a akceptovatelného růstu mezd. FED zjevně nechce uspěchat další zvedání úrokových sazeb. Toto prostředí nadále svědčí akciím a jiným rizikovým aktivům. Meziroční růst zisků amerických akcií by měl dosáhnout přes 10 %, což dodává trhům ten správný vítr do plachet“.
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 01.07.2025
01.07. 22:07 Fio - Americké akcie přerušují rekordní jízdu, výnosy dluhopisů stoupají
01.07. 19:55 Fio - Pražská burza ztrácela
01.07. 16:35 Fio - Skupina Bezvavlasy zveřejnila výroční zprávu za rok 2024
01.07. 09:01 Fio - Valná hromada Karo Leather jednohlasně rozhodla o přesunu na Prime Market (+komentář analytika)
01.07. 09:00 Fio