S&P 500 a Nasdaq na záporné nule, Dow Jones mírně klesá
Americké hlavní indexy se na pozadí opětovně zvýšené geopolitické nejistoty obchodují na záporné nule, když širší index S&P 500 klesá o 0,04 %. Bluechipsový Dow Jones odepisuje o něco výrazněji, konkrétně 0,14 %, technologický Nasdaq je posléze slabší o 0,05 %. Zlato a dluhopisy rostou, výnosy tak po růstu z poloviny týdne po měnovém zasedání Fedu a projevu guvernérky Rady guvernérů Janet Yellenové (oznámení začátku redukce bilance a jestřábí tón ohledně dalšího zvyšování cílového pásma mezibankovní sazby federal funds rate) otočily směr a v závislosti na výroky ze strany představitelů KLDR opět poklesly k úrovni 2,253 %. Zlato se obchoduje na 1294 (+0,27 %) dolarech za trojskou unci.
Z jednotlivých sektorů se daří telekomunikacím (+1,1 %), mírněji pak rostou energie (+0,3 %) a průmysl (+0,2 %). Naopak odepisuje realitní sektor (-0,7 %), defenzivní utility (-0,5 %) či sektor základních materiálů (-0,4 %). Výsledky za druhý kvartál dnes reportovala společnost CarMax (KMX; +7,7 %). Provozovatel největší sítě autobazarů ve Spojených státech překonal konsensus analytiků jak na úrovni ziskovosti, tak i celkových tržeb. Akcie tak výrazně posiluje. Naopak nadále klesá Apple (-1,20 %). Důvodem je chladné přijetí veřejnosti nového modelu iPhone 8.
Ropa se v závěru týdne obchodovala bez větších cenových pohybů. Investoři očekávali případné informace plynoucí z dnešního setkání zástupců OPECu. Z makroekonomických dat stojí za zmínku pouze Index nákupních manažerů Markit, který v září podle předběžných údajů mírně vzrostl v souladu s očekáváním na 53,0 b.
| Index S&P 500 -0,04 % na 2499,55 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
| Telekomunikace | +1,1 % | Reality | -0,7 % |
| Energie | +0,3 % | Utility | -0,5 % |
| Průmysl | +0,2 % | Základní materiály | -0,4 % |
| Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
| CarMax (KMX) | +7,7 % | DaVita (DVA) | -7,0 % |
| L Brands (LB) | +5,3 % | WestRock (WRK) | -3,5 % |
| Equifax (EFX) | +4,8 % | Centene Corp (CNC) | -3,4 % |
| Navient Corp (NAVI) | +4,5 % | UnitedHealth Group (UNH) | -3,2 % |
| AutoZone (AZO) | +2,6 % | Mohawk Industries (MHK) | -3,2 % |
František Mašek, Fio banka, a.s.
František Mašek, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Akciový výhled
03.11. 09:03 Fio - Výrobce bezpilotních letadel Primoco reportoval za 9M a snížil celoroční výhled
03.11. 08:56 Fio - Páteční obchodování skončilo na pozitivní vlně
31.10. 21:02 Fio - Trh v USA začíná ztrácet dech, ale stále se lehce zelená
31.10. 17:54 Fio - Denní report - pátek 31.10.2025
31.10. 17:05 Fio





