Huawei jedná o instalaci ruského operačního systému
Pro agenturu Reuters jeden ze zdrojů uvedl, že se již jedná o pilotní projekt a společnost jej považuje za první fázi spuštění ruského operačního systému na zařízeních Android. Mluvčí Huawei uvedla, že společnost moemntálně jedná s ruským ministerstvem komunikací.
Činský výrobce a Moskva jednají o použití Aurory v celkem asi 360 000 tabletech. Majitel Aurory, státní telekomunikační společnost Rostelecom, je výhradní smluvní stranou pro nákup tabletů ke sčítání 147 milionů obyvatel v Rusku, které proběhne v říjnu příštího roku.
"V současné době se za účasti ministerstva komunikací zvažují různé možnosti spolupráce s Huawei. Podrobnosti zatím nezveřejňujeme, jednání je důvěrné," uvedl Rostelecom na dotaz Reuters. Ministerstvo se k věci odmítlo vyjádřit.
Akcie Huawei posilují o 2,97 %.
Zdroj: Reuters
Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 09.05.2025
09.05. 22:25 Fio - Coinbase reportoval za 1Q výnosy mírně pod očekáváním, objem obchodování retailu klesá
09.05. 17:25 Fio - Pražská burza v pátek rostla, v popředí banky
09.05. 16:36 Fio - Infineon za 2Q dle očekávání, společnost preventivně snížila celoroční výhled kvůli clům
09.05. 15:40 Fio - Poskytovatel online obchodů Shopify zaznamenal v 1Q meziroční růst výnosů o 27 %
09.05. 14:34 Fio