Frankfurtská burza dnes nakonec končí na zelené nule
Investoři netrpělivě vyhlížejí zítřejší den, kdy se máme konečně dočkat obchodní smlouvy mezi USA a Čínou, i když pouze její první fáze. Veřejnost stále ještě není seznámena s jejími detaily, avšak se očekává, že jejím obsahem bude i vůle rušit anebo zmírňovat uvalená cla na některé zboží.
V průběhu dnešního dne nedošlo ke zveřejnění žádných významnějších kurzotvorných zpráv na frankfurtské burze. Obchodování pak mohl zastínit i začátek výsledkové sezóny v USA, kterou v první vlně zahájily jako tradičně velké bankovní domy.
Největšího zisku se dnes dočkaly akcie Wirecard (WDI), které připsaly na konci seance 4,7 %. Rostly však i tituly jako Deutsche Bank (DBK; + 2,3 %) či Continental (CON; + 1,5 %).
Na druhé straně se pak dnešní seance nevyvedla cenným papírům Fresenius (FRE), které zlevnily o 2,9 %. Mezi klesajícími tituly se objevily i BASF (BAS; - 1,6 %) či Infineon (IFX; - 1,5 %).
Index DAX +0,04 % na 13456,49 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
Wirecard (WDI) | +4,7 % | Fresenius (FRE) | -2,9 % |
Deutsche Bank (DBK) | +2,3 % | BASF SE (BAS) | -1,6 % |
Merck (MRK) | +1,5 % | Infineon Technologies (IFX) | -1,5 % |
Continental (CON) | +1,5 % | HeidelbergCement (HEI) | -1,2 % |
Fresenius Medical Care (FME) | +1,4 % | Lufthansa (LHA) | -1,1 % |
Zdroj: Bloomberg
Miloslav Blín, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - čtvrtek 10.07.2025
10.07. 23:05 Fio - Wall Street míří k novým maximům
10.07. 20:47 Fio - Pražská burza pokračovala v růstovém módu
10.07. 16:26 Fio - Potravinářská společnost Conagra Brands ve 4Q mírně zaostala za očekáváním, výhled zisku zklamal trh
10.07. 15:18 Fio - Delta Air Lines zveřejnila zisk za 2Q mírně nad očekávání a obnovila celoroční výhled
10.07. 14:05 Fio