Walt Disney ve 3Q těžil z otevřených zábavních parků, rostl počet předplatitelů streamovacích služeb
| Výsledky společnosti Walt Disney (DIS) za 3Q FY 2021 | ||||
|---|---|---|---|---|
| 3Q FY 2021 | Konsensus 3Q 2021 | 3Q FY 2020 | ||
| Výnosy (mld. USD) | 17,02 | 16,80 | 11,78 | |
| Čistý zisk (mil. USD) | 918 | -- | -4721 | |
| Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 0,80 | 0,55 | 0,08 | |
„Ukončili jsme třetí čtvrtletí v silné pozici a jsme spokojeni se směřováním naší společnosti, jak roste naše podnikání během přetrvávajících pandemických problémů," říká Bob Chapek, generální ředitel společnosti The Walt Disney Company. „Pokračujeme v představování nových vzrušujících zážitků v našich parcích a střediscích po celém světě, nových služeb zaměřených na hosty a naše podnikání zaměřené přímo na spotřebitele (direct-to-consumer) si vede velmi dobře.“ Dodal dále, že celkový počet předplatných Disney+, ESPN+ a Hulu dosáhl ke konci čtvrtletí téměř 174 milionů. Na platformy má také přijít řada dalšího obsahu.
Shrnutí sledovaných ukazatelů za 3Q
Vlajkovou loď společnosti, streamovací službu Disney+, si ke konci třetího kvartálu předplácelo 116 milionů uživatelů, čímž došlo k překonání průměrných analytických odhadů na úrovni 113,1 milionu předplatitelů. V meziročním porovnání došlo ke zdvojnásobení.
Výnosy za 3Q vyšplhaly meziročně o 45 % výše na 17,02 mld. USD. Překonání odhadů analytiků oslovených agenturou Bloomberg v průměrné výši 16,80 mld. USD se tak konalo. Stále však společnost za rekordním kvartálem v roce 2019 zaostává o více než 3 miliardy dolarů.
Provozní zisk celé společnosti dosáhl 2,38 mld. USD, což značí kladnou meziroční změnu ve výši 118 %.
Na úrovni očištěného zisku společnost za skončené čtvrtletí uvádí 80 centů na akcii. Průměrné analytické odhady 55 centů na akcii byly pokořeny.
Rozdělení dle segmentů – oživení zaznamenávají zábavní parky
Segment Disney Media and Entertainment Distribution, do něhož spadají televizní kanály, streamovací platformy a prodeje obsahu a licencí, nedosáhl svými výnosy ve výši 12,68 mld. USD na průměrné odhady analytiků, které činily 12,90 mld. USD. Na vině je především 23% pokles výnosů z prodejů obsahu a licencí. Naopak výnosy ze streamovacích služeb (direct-to-consumer) zaznamenaly růst o 57 % proti loňskému 3Q. Meziročně si celý segment polepšil ve výnosech o 18 %. Provozní zisk segmentu však poklesl o 32 % na 2,03 mld. USD
Segment Parks, Experiences and Products vykázal výnosy 4,34 mld. USD a překvapil tak analytiky, kteří očekávali jen 4,05 mld. USD. Segmentu silně pomohlo otevírání zábavních parků po celém světě, konání zážitkových programů a vyšší prodeje licencovaných produktů. Koronavirová situace však stále trvá a pouze dva parky byly otevřeny nepřetržitě celé uplynulé čtvrtletí, což společnost stále omezuje v růstu. Provozní zisk segmentu za 3Q dosáhl 356 mil. USD oproti ztrátě 1,88 mld. USD v období před rokem.
Generální ředitel Walt Disney Bob Chapek uvedl, že rezervace vstupenek do zábavních parků i nadále probíhají i přes šířící se variantu delta. Na konci roku společnost očekává obsazenost všech pracovních míst.
| Walt Disney Co/The (DIS) +3,1 % na 184,8 USD | |||
|---|---|---|---|
| Ukazatel | Ukazatel | ||
| Kapitalizace (mld. USD) | 335,8 | P/E | 253,3 |
| Vývoj za letošní rok (%) | +2,0 | Očekávané P/E | 75,2 |
| 52týdenní minimum (USD) | 117,2 | Prům. cílová cena (USD) | 208,3 |
| 52týdenní maximum (USD) | 203,0 | Dividendový výnos (%) | -- |
Zdroj: Walt Disney, Bloomberg
Michal Fric, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 07.08.2026
07.08. 22:27 Fio - Pozitivní vývoj na Wall Street
07.08. 19:37 Fio - Pražská burza v závěru týdne klesala
07.08. 16:52 Fio - Take-Two Interactive zveřejnil výsledky za 1Q, čisté rezervace mírně překonaly odhady analytiků
07.08. 15:25 Fio - Groupon zvýšil celoroční výhled očištěné EBITDA, výsledky za 2Q byly smíšené
07.08. 13:39 Fio







