Sentiment spotřebitelů ve Velké Británii se zhoršuje
Třetí největší poskytovatel hypoték ve Velké Británii, Nationwide Building Society, dnes zveřejnil index spotřebitelské důvěry dle jeho průzkumu. Jedná se o průzkum dělaný od 21.září do 20.října.
Index spotřebitelské důvěry ve Velké Británii se propadl na nejnižší hodnotu za posledních 18 měsíců. Britští spotřebitelé „ocenili“ slabý ekonomický růst a vyšší nezaměstnanost. Hodnota indexu se snížila na 92 z 94, sentiment spotřebitelů se tak zhoršuje již třetí měsíc v řadě. Dílčí index očekávání pro následujících šest měsíců zůstává na hodnotě 91.
Dnes také začíná dvoudenní pravidelné zasedání centrální banky Velké Británie. Rozhodnutí o míře úrokových sazeb bude zveřejněno zítra ve 13hodin. Změna sazeb se neočekává.
Poslední zprávy
- Pražská burza v závěru týdne rostla
31.07. 16:42 Fio - AbbVie zveřejnila výsledky za 2Q a mírně snížila výhled zisku kvůli akvizici Apogee Therapeutics
31.07. 15:10 Fio - Chevron zveřejnil očištěný zisk na akcii za 2Q nad odhady
31.07. 14:47 Fio - Exxon Mobil reportoval výsledky hospodaření za 2Q, produkci brzdily výpadky na Blízkém východě
31.07. 14:07 Fio - Amazon reportoval za 2Q, segment AWS výrazně překonal očekávání a pokračoval v akceleraci růstu
31.07. 10:59 Fio





