Microsoft vs Yahoo – převzetí je pouze otázkou času
Námluvy Microsoft a Yahoo trvají již přes dva týdny, ale výsledek je, zdá se, stále v nedohlednu. Microsoft (MS) udělal nabídku a navenek zahájil vyčkávací taktiku. Yahoo dělá, co může, aby MS neuspěl, a shání nové, potenciální zájemce, jen aby se nedostalo pod jeho nadvládu. A jak to nakonec dopadne? Microsoft nejspíše uspěje, bude to ale chtít dávku trpělivosti.
MS chce získat Yahoo kvůli zvýšení konkurenceschopnosti v boji proti dnes už monopolnímu Googlu na poli vyhledávání a internetové reklamy. Je logické, že se pokouší tohoto dosáhnout prostřednictvím převzetí již existující, zaběhnuté společnosti, která jeho šance na úspěch zvyšuje - i když ani po spojení s Yahoo nebude společný podíl na Google stačit (to ale na druhou stranu dává dobré vyhlídky u antimonopolních úřadů).
Akce Yahoo ale někdy vypadají poněkud nelogicky. Zejména poslední výstřel do tmy, kdy minulý týden oznámilo spolupráci se společností News Corp, přesněji spojení se službou MySpace, kterou News Corp vlastní. Tato služba ale nepatří mezi nejvýdělečnější podniky v portfoliu společnosti News Corp. Podle odborníků si tak Yahoo, které má samo v poslední době se svou ekonomickou situací nemalé problémy, může ještě pohoršit. V souvislosti s vyhlášením šéfů Yahoo, že nabídka MS jejich společnost podceňuje a že je nevhodná pro akcionáře, je pak zpráva o spolupráci News Corp skutečně zarážející.
Více se dočtete v článku na http://www.investujeme.cz/clanky/yahoo-plus-microsoft-partie-je-jen-otazkou-casu/
Poslední zprávy
- Projekce hospodaření Erste Group za 2Q 2026
28.07. 17:17 Fio - Pražská burza částečně korigovala včerejší růst
28.07. 16:26 Fio - Boeing reportoval za 2Q tržby nad očekáváním, zklamal však jádrovou ztrátou na akcii
28.07. 15:17 Fio - Coca-Cola reportovala za 2Q růst organických tržeb nad očekáváním a zvýšila celoroční výhled
28.07. 14:22 Fio - PayPal reportoval výsledky za 2Q nad odhady, provozní zisk i marže však meziročně klesly
28.07. 13:56 Fio





