Hilarovi myslí na budoucí studia svých dětí
Manželé Hilarovi jsou spolu již skoro deset let a mají dvě děti, které zatím chodí pouze do školky. Nicméně oba manželé zvažují, že jim uspoří nějaké prostředky na případná vysokoškolská studia. Pojistných produktů na sebe i děti mají dostatek, nezdá se jim proto rozumné zakládat na toto spoření další pojistku. Zvažují nějaký program pravidelného investování – do začátku mají nějaké prostředky od svých rodičů a pak by chtěli pravidelně každý měsíc dětem ukládat nějakou menší částku. Pomůže opět Pět statečných?
Jaké bude naše další doporučení pro tento mladý pár?
Rozhodnutí o založení programu na pravidelné investování již padlo, otázkou je volba vhodných produktů. Investovat v horizontu cca. 10 let lze klasicky prostřednictvím otevřených podílových fondů nebo do zejména v poslední době populárních investičních certifikátů, tedy přímo do daných indexů popisujících chování akciových trhů. Každá z variant má svá pro a proti, rozhodujícími factory jsou zde především poplatky a transakční náklady. Pro menší měsíční hodnoty úložek se vyplatí především podílové fondy, pro vyšší úložky stojí za to založit investiční plán složený z investičních certifikátů.
Manželé si nakonec vybrali pravidelné investování prostřednictvím akciových podílových fondů. Petr pak poprosil Pět statečných o vypracování nabídky pro vytvoření finanční rezervy pro studia svých dětí v horizontu deseti let.
Více na http://www.fondmarket.cz/fondy-a-investicni-produkty/hilarovi-mysli-na-budouci-studia-svych-deti/
Poslední zprávy
- Pražská burza částečně korigovala včerejší růst
28.07. 16:26 Fio - Boeing reportoval za 2Q tržby nad očekáváním, zklamal však jádrovou ztrátou na akcii
28.07. 15:17 Fio - Coca-Cola reportovala za 2Q růst organických tržeb nad očekáváním a zvýšila celoroční výhled
28.07. 14:22 Fio - PayPal reportoval výsledky za 2Q nad odhady, provozní zisk i marže však meziročně klesly
28.07. 13:56 Fio - Projekce hospodaření Komerční banky za 2Q 2026
28.07. 13:17 Fio





