O bosenském kamínku v akviziční mozaice ČEZu s analytiky
O ČEZu jako o středoevropském lvu na energetickém poli se již psalo mnohokrát, nicméně bosenské novinky určitě přidají další kamínek do mozaiky. Dle dnešního vydání Hospodářských novin si totiž bosenská vláda vybrala českou energetickou jedničku za partnera pro rozvoj tamních energetických zdrojů. Projekt prozatím nebyl oficiálně oznámen, bosenské zdroje ale uvádějí, že vláda je joint-venture projektu, který by se zařadil mezi největší investice v dané oblasti, velmi nakloněna. “Jde o projekty dvou elektráren, kde již výroba existuje, a o důl s těžbou. Uvažuje se o nové výstavbě na každém z těchto projektů”, reagoval dle deníku šéf fúzí a akvizic ČEZu Vladimír Schmalz (dle bosenských médií by se mělo jednat o investice do elektráren v Ugljeviku a Gacku, na které jsou navázané i doly). “ČEZ je údajně připraven investovat 1,5 mld. EUR (43 mld. Kč)”, poznamenal v této souvislosti Petr Novák z makléřské společnosti Atlantik FT. Dle Schmalze se prozatím jedná jen o odhad bosenské strany. “To je jejich odhad, bude záležet, v jakém horizontu by se projekty realizovaly”, vysvětlil Schmalz.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/detail.php?article=53871
Poslední zprávy
- Akciový výhled
17.06. 09:01 Fio - Denní report - úterý 16.06.2026
16.06. 22:17 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
16.06. 17:40 Fio - Pražská burza rostla
16.06. 16:39 Fio - Kofola v Adriatiku od začátku roku 2027 přestane distribuovat značky PepsiCo
16.06. 12:38 Fio





