Korekce končí - nakupujeme ?
Nový týden zahájila pražská burza posílením indexu PX-D o necelé půl procento na hodnotu 3.887,1 bodů.
Nejaktivnějším titulem zůstává ČEZ (800,-Kč; +1,48), který po ranních výprodejích posiluje podpořen neověřenými informacemi o chystaném znovunastartování privatizace energetiky v Polsku.
KOMERČNÍ BANKA
(3.380,-Kč; -0,5%) dnes odolávala negativnímu sentimentu u ostatních středoevropských bank, když se před zveřejněním výsledků objevuje stále více kupců. Dříve zveřejněné zprávy o nárůstu hypoték dávají tušit, že očekávané hospodářské výsledky budou pro investory pozitivní.
UNIPETROL
(290,50 Kč; -0,79%) dnes kopíroval komoditní trh s ropou. Po dopoledním výprodeji nastala korekce a kurz se vrátil zpět ke svým ranním hodnotám.
Akcie CETV po vzoru nárůstu na americkém trhu, který nebyl podpořen žádnou kurzotvorní zprávou, posílily o více jak 3 procenta na 1.446,-. Akcie CETV tak opět nereagovaly na pokles podílu TV Nova na celkové sledovanosti.
Poslední zprávy
- Eli Lilly za 1Q překonala očekávání a díky silnému výkonu léků na hubnutí navýšila celoroční výhled
30.04. 16:57 Fio - Pražská burza v závěru zkráceného týdne klesala
30.04. 16:32 Fio - Meta zveřejnila výsledky za 1Q, solidní výsledky zastínil výhled vyšších kapitálových výdajů
30.04. 16:07 Fio - Microsoft zveřejnil výsledky za 3Q, růst cloudu brzdí nedostatek kapacit
30.04. 15:50 Fio - Amazon reportoval za 1Q rekordní provozní marži, růst AWS zrychluje
30.04. 14:08 Fio





