ČEKIA: Vyvlastňování minoritních akcionářů již stálo více než 9 miliard korun
Majoritní akcionáři českých společností za doposud oznámené vyvlastnění minoritních vlastníků zaplatí více než 9 miliard korun. Údaje vyplývají z ekonomické databáze MAGNUS a propočtů České kapitálové informační agentury (ČEKIA).
Vlna masivního vyvlastňování minoritních akcionářů (tzv. squeeze-out), kterou umožnila novela Obchodního zákoníku, ztrácí na síle. Podle databází ČEKIA valnou hromadu s bodem jednání „rozhodnutí o přechodu všech ostatních akcií společnosti na hlavního akcionáře“ od počátku července 2005 svolalo celkem 216 firem, přičemž 88 % z nich se uskutečnilo v prvních třech měsících po schválení novely. „Celkový počet firem, které mohou na základě zveřejněné akcionářské struktury k squeeze-outu přistoupit, se pohybuje kolem 400,“ uvedla Petra Doležalová ze společnosti ČEKIA.
Více iformací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/detail.php?article=56052
Poslední zprávy
- Pražská burza zakončila v zeleném
11.06. 16:34 Fio - Oracle zveřejnila výsledky za 4Q mírně nad odhady, investory znepokojují vysoké kapitálové výdaje
11.06. 09:23 Fio - Akciový výhled
11.06. 09:16 Fio - Denní report - středa 10.06.2026
10.06. 22:18 Fio - Plošný pokles na pražské burze
10.06. 16:41 Fio





