FED snížil sazby
Obchodování na akciových trzích se v úterý neslo ve znamení očekávání.
Na jedné straně trh nervózně vyčkával středeční rozhodnutí Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Ropný kartel již předem oznámil, že bude rozhodovat o snížení limitů produkce této suroviny. Cena ropy v průběhu dne posilovala, avšak po zveřejnění zprávy o očekávaném snížení poptávky po ropě v příštím roce byly veškeré dnešní nárůsty ceny zase umazány.
Na druhé straně bylo očekáváno rozhodnutí Americké centrální banky (FED) o dalším snížení sazeb. Optimistickou náladu na trhu nezvrátily ani výsledky banky Goldman Sachs, které byly horší, než očekávání analytiků, když banka vyhlásila ztrátu 4,97 dolaru na akcii oproti očekávaným -3,73 USD na akcii.
Večerní rozhodnutí FEDu o snížení sazeb na 0,25 % nakonec předčilo i očekávání analytiků, kteří čekali snížení sazeb pouze o půl procenta na 0,5%.
Americké akciové indexy byly již před zveřejněním rozhodnutí FEDu v zelených číslech, během pár okamžiků po uveřejnění této zprávy však vyskočily až k hodnotám kolem tří procent v plusu.
Poslední zprávy
- Akciový výhled
15.05. 09:04 Fio - Denní report - čtvrtek 14.05.2026
14.05. 22:30 Fio - ČEZ - konferenční hovor: větší využití uhelných aktiv, spokojenost s distribucí či debata o tradingu
14.05. 19:22 Fio - Pražská burza přerušila ztrátovou sérii
14.05. 16:33 Fio - ČEZ zveřejnil cenu za Gas Distribution. Činila 8,19 mld. Kč, což je v souladu s naším očekáváním.
14.05. 13:23 Fio





