O ČEZu, emisních povolenkách a nervozitě ... s analytiky
Před několika dny ministerstvo životního prostředí oznámilo, že tuzemské společnosti v loňském roce emitovaly o 15 % méně skleníkového plynu (CO2), než povolila EU (blíže jsme se dané tématice z pohledu ČEZu věnovali zde). Podobné zprávy ale chodí rovněž z jiných evropských zemí. Například včera Francie a Belgie uvedly, že tamní společnosti využily o 12 %, resp. 15 % méně emisních povolenek, než jim bylo přiděleno (předtím se ve stejném duchu vyjádřilo kromě ČR i Nizozemí a Estonsko). Cena emisních povolenek včera během dne klesla až o 37 % a dostala se tak na 17 EUR za tunu, posléze však došlo k mírné korekci, aby tak uzavírala na 23,23 EUR. “Pokles je negativní pro ČEZ, protože pravděpodobně negativně ovlivní forwardové ceny elektřiny a mohl by letos snížit zisk z prodeje volných povolenek”, uvedl Lukáš Dufek z Komerční banky.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/o-cezu-emisnich-povolenkach-a-nervozite-s-analytiky.html
Poslední zprávy
- Denní report - pondělí 15.06.2026
15.06. 22:09 Fio - Pozitivní nálada na světových trzích podpořila i pražskou burzu
15.06. 16:27 Fio - Akciový výhled
15.06. 08:58 Fio - Denní report - pátek 12.06.2026
12.06. 22:05 Fio - Indexy končí týden v zeleném
12.06. 22:02 Fio





