Odnesou "čarodějnice" zisky z trhů?
Celý den se obchodovalo v kladných číslech. DAX se podíval přes +2,5%. US trhy otevíraly více než +1%. Obchodování v Evropě bylo zakončeno pochopitelným vybíráním zisků z důvodu snížení rizika držby cenných papírů přes prodloužený víkend, kdy obchoduje jen USA, evropské trhy se tedy nebudou moci reagovat. Odpolední obchodování bylo ovlivněno projevem prezidenta Obamy na téma bankrotu Chrysleru, respektive založení "nové" automobilky spojením Fiatu a Chrysleru. Trhy reagovaly negativně a postupně ztrácely své předešlé zisky. Dalo by se očekávat, že výprodeje by mohly pokračovat i v USA, ačkoliv technická analýza říká, že směrem nahoru je ještě určitý prostor. Je až neuvěřitelné, že v době zveřejňování zpráv o bankrotu gigantů jako je Chrysler či hrozby bankrotu GM, dnes trhy umazaly veškeré ztráty za tento rok. Duben byl dokonce nejrůstovějším měsícem na burzách za poslední dvě dekády. Je čas otevřít shorty, nebo bude rally pokračovat přes všechny nelehkosti? Dle mého názoru je velmi pravděpodobné, že nás čeká větší korekce.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





