O rumunském tendru, pozici ČEZu a problémech Enelu ... s analytiky
“Game is over” – patřilo by se dodat po včerejším oznámení rumunského ministerstva hospodářství. Vítězem privatizačního tendru na prodej tamního distributora elektřiny – společnosti Electrica Muntenia Sud – se stala italská společnost Enel, která svou nabídkou předčila své konkurenty, mezi nimi i ČEZ. “Cena nabídnutá za 67,5 procenta akcií v Electrica Mintenia Sud byla 820,099 mil. EUR eur, tedy 41,28 eura na akcii”, uvádí se v prohlášení rumunského ministerstva (nabídnutá cena je o necelých 10 % vyšší než částka, kterou Bukurešť stanovila jako hranici minimální nabídky). Kolik nabídli další zájemci, není jasné. Ministerstvo uvedlo pouze to, že druhou v pořadí byla španělská společnost Iberdrola (celkově se o rumunského distributora zajímalo 5 firem, kromě výše zmíněných se jednalo ještě o německý koncern RWE Energy a francouzský Gaz de France).
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/o-rumunskem-tendru-pozici-cezu-a-problemech-enelu-s-analytiky.html
Poslední zprávy
- Denní report - středa 17.06.2026
17.06. 22:25 Fio - Kofola ČeskoSlovensko: Dividenda za rok 2025 schválena valnou hromadou
17.06. 21:01 Kofola ČS a.s. - Pražská burza pokračovala v růstu
17.06. 16:36 Fio - Akciový výhled
17.06. 09:01 Fio - Denní report - úterý 16.06.2026
16.06. 22:17 Fio





