Počasí přeje produkci kávy Robusty
Největší pokles za posledních 7 obchodních seancí zaznamenal v rámci včerejší obchodní seance na londýnské burze LIffe nejaktivnější lednový futures kontrakt na kávu typu Robusta. Příčinou byly spekulace, podle nichž by s příchodem suchého počasí do Vietnamu v příštím týdnu, mohli tamní farmáři urychlit sklizeň kávových zrn. Podle amerického ministerstva zemědělství (USDA) platí Vietnam za největšího producenta kávy typu Robusta na světě a druhým největším exportérem kávy vůbec.
Podle posledního odhadu USDA dosáhne stávající sklizeň kávy Robusty ve Vietnamu objemu 17,9 miliónů kávových pytlů. Celkový export kávy z této země by pak měl v příštím roce dosáhnout 18 miliónů pytlů.
Futures na kávu typu Robusta s lednovým termínem dodání oslabil v rámci včerejší obchodní seance na londýnské burze Liffe o 27 USD (2 %) na uzavírací cenu 1327 dolarů za metrickou tunu.
Poslední zprávy
- Americké indexy již třetí den v záporu
19.05. 19:06 Fio - Pražská burza posílila, akcie CSG stouply o 8,66 %
19.05. 16:59 Fio - Výrobce mobilního příslušenství FIXED.zone zveřejnil v rámci Start Day výsledky za rok 2025
19.05. 15:09 Fio - Společnost Bezvavlasy zveřejnila v rámci Start Day předběžné výsledky za 2025
19.05. 13:35 Fio - Společnost eMan zveřejnila výsledky za rok 2025 a navýšila výhled na rok 2026
19.05. 12:57 Fio





