Připravit se na mimořádnou dividendu Českého Telecomu?
Eurotel, zlaté vejce Českého Telecomu. V uplynulých letech mobilní operátor své matce na dividendách vyplácel dvakrát ročně od tří do pěti miliard korun. Během dvou let Telecom od Eurotelu získal přes 20 miliard korun. Letos bylo rozhodnuto o fúzi obou společností, které by mělo proběhnout ještě letos. Obě společnosti budou působit pod značkou O2. Včera Eurotel oznámil, že před sloučením s mateřským Českým již nebude Telecomem vyplácet žádnou dividendu. Podle analytiků by se tak mohl otevřít prostor pro výplatu mimořádné dividendy akcionářům Českého Telecomu (letošní valná hromada společnosti již schválila výplatu dividendy ve výši 45 korun na akcii; dividendy se začnou vyplácet v říjnu).
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/pripravit-se-na-mimoradnou-dividendu-ceskeho-telecomu.html
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





