Kdo koupí Kaučuk (ze skupiny Unipetrol)? .... analyzujeme zájemce
Podle zpráv MF Dnes z 30. května 2006 vybral Unipetrol (resp. jeho majoritní vlastník PKN Orlen) do užšího výběru na koupi společnosti Kaučuk Kralupy z původních deseti uchazečů tři firmy. Podle informací tohoto deníku se jedná o polské firmy Dwory a Ciech a finančního investora, jehož jméno zůstává neznámé, nicméně podle informací Czech Business Weekly se jedná o finanční skupinu J&T. „O pravděpodobném prodeji firem v rámci koncernu nebo spřátelených společností se mluví už delší dobu, zpráva je nicméně pro Unipetrol mírně negativní kvůli možnosti nižší realizované prodejní ceny,“ uvedli v této souvislosti analytici společnosti Cyrrus.
Unipetrol neposkytl bližší informace, ovšem předpokládá se, že due diligence, do níž byly přizvány vybrané firmy, již proběhla, tudíž by jméno nového investora mohlo být v dohledné době známo. Jaké jsou tedy šance jednotlivých uchazečů současnou optikou?
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/kdo-koupi-kaucuk-ze-skupiny-unipetrol-analyzujeme-zajemce.html
Poslední zprávy
- Akciový výhled
11.07. 08:56 Fio - Denní report - čtvrtek 10.07.2025
10.07. 23:05 Fio - Wall Street míří k novým maximům
10.07. 20:47 Fio - Pražská burza pokračovala v růstovém módu
10.07. 16:26 Fio - Potravinářská společnost Conagra Brands ve 4Q mírně zaostala za očekáváním, výhled zisku zklamal trh
10.07. 15:18 Fio