Vybírání zisků na německé burze
Dnešní obchodní seance na německém trhu patřila prodejcům, kteří pod vlivem vývoje amerických trhů realizovali zisky. Index DAX se až do otevření trhů v USA obchodoval v poměrně úzkém rozmezí - 5.684 až 5.653 bodů - nicméně sentiment přicházející ze zámoří, jehož hlavní příčiny lze najít v nenaplněných očekávání firemních výsledků společnosti Alcoa a v predikci výsledků společností Lucent Technologies a EMC, poslal DAX až k hodnotě 5.593 bodů. Index tak oslabil o 1,58% a zavíral na konečných 5.616 bodech.
Bezkonkurenčně nejvíc oslabily akcie společnosti Lufthansa, druhého největšího evropského leteckého dopravce. Společnost oznámila, že výsledky v přepravě na transatlantických linkách za červen ukazují na odliv zákazníků, kdy linky do severní a jižní Ameriky oslabily o 5,8%. K této nepříliš dobré zprávě se ke konci obchodování přidala zpráva úřadu letové kontroly, která předpokládá nárůst poplatků o 13% v průběhu příštího roku. Připočteme-li k tomu stále rostoucí ceny paliv, nemůžeme se divit, že akcie Lufthansa končily obchodní den o 3,57% níž na hodnotě 14,32 euro.
Další dny na německé burze budou do značné míry ovlivňovat data reportů německých firem za druhé čtvrtletí, které by měly umožnit německé burze navázat na předešlý růst.
Autor: Ing. Luboš Kaňa
Poslední zprávy
- Denní report - středa 05.11.2025
05.11. 22:21 Fio - Pražská burza v plusu
05.11. 16:24 Fio - Prabos plus v rámci Start Day zveřejnil výsledky za 9M a aktualizoval celoroční výhled
05.11. 16:01 Fio - E-commerce společnost Pilulka zveřejnila výsledky za 3Q
05.11. 15:07 Fio - McDonald’s zveřejnil výsledky za 3Q, porovnatelné tržby rostly podle očekávání
05.11. 14:34 Fio





