S nákupy některých českých blue chips se vyplatí ještě počkat
Naše burza je v posledních dnech unášena akciovým proudem ze
zahraničí a dnešek byl toho opět důkazem, když akcie odklesávaly v
průměru o dvě procenta. Největší pokles zaznamenaly akcie Komerční banky
a to o 3,75 procenta. Největší objem obchodů (cca 1,5 mld. Kč) pak byl
realizován u ČEZu, který se také neubránil dnešnímu propadu a ztratil
2,17 procenta (726,5 Kč). Zdálo by se, že pro intra-day obchody jsou
tento týden tyto dva tituly jako stvořené, ovšem zvláště u akcií ČEZu je
těžké spekulovat na pokles, když u této společnosti neustále proudí
pozitivní zprávy a nikdo neví, kdy a jak silná nákupní objednávka se
objeví. Vývoj kurzu Komerční banky se mi zdá čitelnější a tak pro
intra-day obchody bych ji v posledních dnech viděl jako favorita.
Další dnešní výrazný pokles o tří procenta byl u akcií
společnosti ORCO, což se mi zdá již zajímavé a v dalších dnech
bych tyto cenné papíry doporučil k nákupu. Obezřetně by se daly při
těchto cenách nakupovat také akcie Telefónicy O2, kde je pořád ve hře
velice slušná dividenda a snad i Erste Bank.
Vše ale bude záležet na vývoji v USA, kde dnes jednotlivé
indexy otevíraly výrazně v červených číslech.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio - Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
05.06. 15:33 Fio





