Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 18.1.2022 2:28
Akcie.cz»Zpravodajství»Komentáře a doporučení»Výsledky 8. ročníku soutěže Zlatá koruna o nejlepší finanční...

Zpravodajství

Výsledky 8. ročníku soutěže Zlatá koruna o nejlepší finanční produkty roku 2010

04.06.2010 00:01:00 | Akcie.cz

Letošní ročník soutěže Zlatá koruna patřil k nejlépe obsazeným ročníkům v celé dosavadní historii. Soutěže se zúčastnilo 206 produktů od 75 finančních společností. Loni soutěžilo 213 produktů 67 společností. Produkty hodnotila Finanční akademie, která měla letos 342 členů.

V hlavní kategorii Novinka roku zvítězil letošní nováček na trhu AXA Bank se svým spořicím účtem s úrokem 3%, který hned při premiéře zaujal velké množství zákazníků. Druhá je Převratná hypotéka 3,93 UniCredit Bank s úrokem pod 4 % a třetí Kamarád+ stavební spořitelny Wüstenrot, spořicí produkt pro děti s čistým průměrným výnosem až 7 % při šestiletém cyklu. V kategorii letos soutěžilo 55 novinek 33 finančních společností.

V kategorii Účty uspěl nejvíce opět spořicí účet, tentokrát ING Konto ING Bank. Druhé letos skončilo mKonto mBank loni první a třetí místo obsadilo eKonto Raiffeisenbank. eKonto se zároveň již poněkolikáté stalo absolutním vítězem v kategorii Elektronického bankovnictví. Druhou pozici získal SERVIS 24 České spořitelny a třetí místo patří internetovému bankovnictví mBank.

Novým vítězem v kategorii Hypotéky se stala Převratná hypotéka 3,93 UniCredit Bank. Loni nejúspěšnější Variabilní hypotéka Raiffeisenbank skončila druhá a loňské třetí místo obhájila Flexibilní hypotéka Komerční banky. V kategorii Stavební spoření zvítězil již potřetí za sebou Atraktiv úvěr 3,7 % p.a. Českomoravské stavební spořitelny. Na dalších místech byly úspěšné menší stavební spořitelny, druhá Wüstenrot s dětským stavebním spořením Kamarád+ a třetí Raiffeisen stavební spořitelna s překlenovacím úvěrem Helios na pořízení solárních panelů.

V kategorii Úvěry zvítězila Konsolidace půjček od GE Money Bank, která byla loni třetí. Úvěr na vzdělání Poštovní spořitelny, který loni zvítězil, získal letos od akademiků druhé místo a Finanční akademie ocenila i Nízkou splátku Raiffeisenbank, které přisoudila třetí místo. V kategorii Platební karty obsadily první místa kreditní karty. První byla opět AXA karta, první karta, která spoří na penzi, druhé místo letos obsadila Chytrá karta České spořitelny a třetí kreditní karta s věrnostním programem bene+ GE Money Multiservis.

V kategorii Penzijní připojištění si tentokrát nejlépe vedl Allianz penzijní fond, který odsunul na druhé místo loni vítězný Penzijní fond České spořitelny. Třetí skončil Generali penzijní fond. Největší změna nastala v kategorii Podílové fondy. Při loňských turbulencích kapitálových trhů měly největší důvěru zajištěné fondy. Letos se karta obrací ve prospěch akciových fondů. Odborníky nejvíce zaujal ING International Český akciový fond a na třetím místě SPOROTREND Investiční společnosti České spořitelny. Mezi ně se vklínil ČP Invest, fond korporátních dluhopisů, který s jistým výnosem kolem 4 % prošel krizí velmi dobře. Nejvíce krizí postiženou oblastí je Leasing, který se za loňský rok propadl o více než 50 %. Paradoxní je, že jde o kategorii s největší obměnou produktů, která ročně vyprodujuje nejvíce novinek. Vítězství si letos odnesl ŠkoFin za produkt LIGHT – Financování lehké jako pírko. Druhou příčku obsadil RELAX PACK společnosti RCI Financial Services, která se v hodnocení Zlaté koruny objevila poprvé. Na třetím místě skončil produkt ČSOB Leasing Optimal leasing automobilů s flexibilními službami.

V kategorii Životní pojištění, která patří tradičně k nejvíce obsazeným ve Zlaté koruně, zvítězilo stejně jako loni FLEXI životní pojištění Pojišťovny České spořitelny. Na druhém místě je opět PERSPEKTIVA 7 BN Kooperativy pojišťovny, třetí skončila Generali pojišťovna s BeneFitem. V kategorii Neživotní pojištění sbírala ocenění především Kooperativa pojišťovna, která získala jako loni Zlatou korunu za Povinné ručení s živelným pojištěním zdarma a přidala i druhé místo Výhodným pojištěním domácnosti a rodinného domu OPTIMUM. Na třetím místě poprvé ve Zlaté koruně bodovala Evropská cestovní pojišťovna s celoročním cestovním pojištěním MultiTrip.

V kategorii Podnikatelské účty letos bylo opět nejlepší Podnikatelské eKonto Premium Raiffeisenbank. Druhou pozici si udrželo mBusiness Konto mBank. Na třetí místo postoupila GE Money Bank s kontem Genius Business Active. Zcela nové vítěze má letos kategorie Podnikateské úvěry. V hodnocení nejvíce uspěla Podnikatelská rychlá půjčka Raiffeisenbank před Provozním úvěrem 5 PLUS České spořitelny a Financováním zemědělské techniky GE Money Bank. Nejlepší Pojištění pro podnikatele podle odborníků nabízí Kooperativa. Opět zvítězilo komplexní pojištění TREND a Kooperativa získala i druhé místo za pojištění pro lékaře ORDINACE, které je novinkou na trhu. Třetí místo patří Pojištění právní ochrany pro soukromého lékaře, lékárníka a veterináře D.A.S. pojišťovny právní ochrany. V kategorii Leasing pro podnikatele byla nejúspěšnější společnost UniCredit Leasing. Porotu zaujaly nejvíce možnosti, které nabízí její produkt Financování s podporou Evropské investiční banky. Druhá byla HERTZ LEASE – Archer Sheridan s produktem Premierlease 2010 a třetí ALD Automotive s produktem Zpětný operativní leasing.

I letos byla vyhlášena Cena podnikatelů, o které se rozhoduje na základě veřejného hlasování. Loni všechna první místa v této anketě obsadily pojišťovny se svými komplexními programy pro podnikatele. Letos v internetovém hlasování uspěly banky. První dvě místa obsadila mBanka se svým mBusiness Kontem a kontem mBusiness eMax. Třetí místo patří kontu Genius Business Active GE Money Bank.

V Ceně veřejnosti letos zvítězilo internetové bankovnictví GE Money Bank Internet Banka, druhé je mKonto mBank a třetí úvěr Helios Raiffeisen stavební spořitelny. Počtem účastníků hlasování 143 900 letošní ročník překonal všechny předcházející. Loni se hlasování účastnilo 126 000 osob, předloni 43 293 osob. Každým rokem vzrůstá i počet produktů, pro které lidé hlasují. Letos to bylo 698 produktů, loni 615, předloni 540.

Všechny oceněné produkty včetně jejich stručného popisu a veškerých parametrů jsou zájemcům k dispozici na serveru www.zlatakoruna.info. Tento server je největším specializovaným serverem finančních produktů. Je zde umístěno více než 500 produktů z celé současné nabídky na trhu. Návštěvníci mají možnost jednotlivé produkty porovnávat a prostřednictvím on line prodeje přímo nakupovat.

Výsledková listina Zlatá koruna 2010

Hlavní kategorie

Novinka roku

1. Spořicí účet od AXA Bank / AXA Bank Europe, organizační složka

2. Převratná hypotéka / 3,93 % / UniCredit Bank Czech Republic, a.s.

3. WÜSTENROT Kamarád+ / Wüstenrot - stavební spořitelna, a.s.

Cena veřejnosti

1. Internet Banka / GE Money Bank, a.s.

2. mKONTO - osobní účet / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku

3. Helios / Raiffeisen stavební spořitelna, a.s.

Cena podnikatelů

1. mBUSINESS KONTO / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku

2. mBUSINESS eMAX / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku

3. Konto Genius Business Active / GE Money Bank, a.s.

Kategorie A - Produkty určené retailovým zákazníkům

Účty

1. Spořicí účet ING Konto / ING Bank N.V., organizační složka

2. mKONTO - osobní účet / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku

3. eKonto – účet, za který vám budeme platit / Raiffeisenbank, a.s.

Elektronické bankovnictví

1. eKonto - špičkové přímé bankovnictví / Raiffeisenbank, a.s.

2. SERVIS 24 / Česká spořitelna, a.s.

3. Internetové bankovnictví mBank / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku

Stavební spoření

1. ATRAKTIV úvěr 3,7 % p.a. / Českomoravská stavební spořitelna, a.s.

2. WÜSTENROT Kamarád+ / Wüstenrot - stavební spořitelna, a.s.

3. Helios / Raiffeisen stavební spořitelna, a.s.

Hypotéky

1. Převratná hypotéka / 3,93 % / UniCredit Bank Czech Republic, a.s.

2. Účelová Variabilní hypotéka - unikátní na českém trhu / Raiffeisenbank, a.s.

3. Flexibilní hypotéka / Komerční banka, a.s.

Úvěry

1. KONSOLIDACE PŮJČEK - jedinečná nabídka na českém bankovním trhu / GE Money Bank, a.s.

2. Úvěr na vzdělání / Poštovní spořitelna

3. Nízká splátka - konsolidace úvěrů / Raiffeisenbank, a.s.

Platební karty

1. Platební karta AXA - první karta, která Vám spoří na penzi / AXA Česká republika, s.r.o.

2. Chytrá karta / Česká spořitelna, a.s.

3. Kreditní karta s věrnostním programem bene+ / GE Money Multiservis, a.s.

Životní pojištění

1. FLEXI životní pojištění / Pojišťovna České spořitelny, a.s., Vienna Insurance Group

2. PERSPEKTIVA 7 BN / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

3. BeneFIT / Generali pojišťovna, a.s.

Neživotní pojištění

1. Povinné ručení s živelním pojištěním zdarma / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

2. OPTIMUM - výhodné pojištění domácnosti a rodinného domu / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

3. Celoroční cestovní pojištění MultiTrip / Evropská Cestovní Pojišťovna, a.s.

Penzijní připojištění

1. Allianz penzijní připojištění s výnosem 3% / Allianz penzijní fond, a.s.

2. Penzijní připojištění u Penzijního fondu České spořitelny / Penzijní fond České spořitelny, a.s.

3. Penzijní připojištění se státním příspěvkem / Generali penzijní fond, a.s.

Podílové fondy

1. ING International Český akciový fond / ING Investment Management (C. R.), a.s.

2. ČP INVEST - Fond korporátních dluhopisů / ČP INVEST investiční společnost, a.s.

3. ISČS SPOROTREND - otevřený podílový fond / Investiční společnost České spořitelny, a.s.

Leasing

1. LIGHT - FINANCOVÁNÍ LEHKÉ JAKO PÍRKO / ŠkoFIN, s.r.o.

2. RELAX PACK / RCI Financial Services, s.r.o.

3. Optimal leasing automobilů s flexibilními službami / ČSOB Leasing, a.s.

Kategorie B – Produkty určené malým a středním podnikům

Podnikatelské účty

1. Podnikatelské eKonto Premium / Raiffeisenbank, a.s.

2. mBUSINESS KONTO / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku

3. Konto Genius Business Active / GE Money Bank, a.s.

Podnikatelské úvěry

1. Podnikatelská rychlá půjčka / Raiffeisenbank, a.s.

2. Provozní úvěr 5 PLUS / Česká spořitelna, a.s.

3. Financování zemědělské techniky / GE Money Bank, a.s.

Pojištění pro podnikatele

1. TREND / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

2. ORDINACE / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

3. Pojištění právní ochrany pro soukromého lékaře, lékařskou praxi, lékárníka a veterináře / D.A.S. pojišťovna právní ochrany, a.s.

Leasing pro podnikatele

1. Financování s podporou Evropské investiční banky / UniCredit Leasing CZ, a.s.

2. PREMIERLEASE 2010 - Hertz Lease Full service leasing / HERTZ LEASE - Archer Sheridan, s.r.o.

3. Zpětný operativní leasing / ALD Automotive, s.r.o.

Poslední zprávy

Právě diskutujete


Zajímavé vzestupy

VOLB575,00+10,58
CZGCE514,00+1,98
ERBAG1 088,50+1,35
PKN445,50+1,20
VIG648,00+1,17

Zajímavé poklesy

ULVR1 080,00-7,30
PEN39,00-2,99
TMR750,00-1,96
EMAN155,00-0,64
MOL181,40-0,44

Kurzovní lístek

EURnahoru24,470+0,10
HUFnahoru6,872+0,08
JPYnahoru18,731+0,45
PLNdolu5,408-0,29
USDdolu21,461-0,28

demo-e-broker

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obr?zek

PXnahoru+0,301 448,7617.01.22
RMnahoru+0,72633,4317.01.22
DJIAdolu-0,5635 911,8114.01.22
NASDAQnahoru+0,5914 893,7514.01.22
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+0,3215 933,7217.01.22


Odborné články

Ekonomika ?T24.cz