Potvrdí se silná závislost DAXu na amerických trzích?
Regulérní obchodní doba v USA byla včera ve znamení výraznějších poklesů, když technologický index NASDAQ ztratil 2% a v podstatě umazal středeční výrazný růst. Tento negativní vývoj se přenesl i do začátku obchodování na německém trhu, kdy DAX klesá o více jak 0,5% a blížil se hranici 5.500 bodů. Domnívám se však, že v průběhu dne se bude index zvedat v závislosti na dobrých výsledcích, které po zavření amerických trhů zveřejnil Microsoft a Google. Microsoft se ve Frankfurtu aktuálně obchoduje o 4% výše.
Nejvíce ztrátovým titulem DAXu je Infineon (IFX). Aktuálně klesá o 4,5% na hladinu 8,50 EUR. Společnost oznámila šestý ztrátový kvartál v řadě. Čistá ztráta dosáhla výše 23 mil EUR. Index táhne dolu i SAP AG (-2,8%), kterému dnes analytici z Goldman Sachs snížili cílovou cenu z 200 EUR na 196 EUR. Doporučení outperform/attractive bylo potvrzeno.
Fio, burzovní společnost, a.s., David Brzek
Emitenti nebyli seznámeni s těmito investičními doporučeními.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu na Burze cenných papírů Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu u následujících emisí: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s., Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.
Poslední zprávy
- Americké indexy již třetí den v záporu
19.05. 19:06 Fio - Pražská burza posílila, akcie CSG stouply o 8,66 %
19.05. 16:59 Fio - Výrobce mobilního příslušenství FIXED.zone zveřejnil v rámci Start Day výsledky za rok 2025
19.05. 15:09 Fio - Společnost Bezvavlasy zveřejnila v rámci Start Day předběžné výsledky za 2025
19.05. 13:35 Fio - Společnost eMan zveřejnila výsledky za rok 2025 a navýšila výhled na rok 2026
19.05. 12:57 Fio





