O výsledcích Telefónicy, vyhlídkách a dividendách ... s analytiky
Výsledková sezóna SPADových emisí začala ... Jako první se ke slovu dostala telekomunikační společnost Telefónica O2 Czech Republic (TOCR), která za prvních šest měsíců letošního roku oznámila tato čísla (neauditované, konsolidované výsledky dle IFRS): Výnosy 30,1 mld. Kč, provozní náklady 16,0 mld. Kč, OIBDA 14,5 mld. Kč, marže OIBDA 48,5%, čistý zisk 4,3 mld. Kč (oficiální komentář společnost k prezentovaným číslům najdete zde). A jak čísla hodnotí analytici?
“Tržby byly v souladu s našimi očekáváními, a to jak v segmentu pevných linek, tak u mobilní komunikace”, uvedl Lukáš Dufek z Komerční banky. Jak dodal na úrovni OIBDA byly výsledky nad jeho odhady, když konsolidované OIBDA meziročně vzrostly o solidních 5,2 % ve srovnání s očekávanými 3,3 %.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/o-vysledcich-telefonicy-vyhlidkach-a-dividendach-s-analytiky.html
Poslední zprávy
- Výrobce pevných disků Seagate ve 2Q překonal očekávání trhu na straně tržeb i marží
28.01. 11:40 Fio - Texas Instruments reportoval za 4Q, výhled společnosti je investory vnímán pozitivně
28.01. 11:35 Fio - Výrobce litografických zařízení ASML ve výsledcích za 4Q výrazně překonal očekávání v objednávkách
28.01. 10:25 Fio - Akciový výhled
28.01. 08:58 Fio - Denní report - úterý 27.01.2026
27.01. 22:50 Fio





