Další dobrý bod pro ČEZ aneb jaká pololetní čísla firma představí?
Dle Energetického regulačního úřadu tuzemská spotřeba elektřiny během prvních 6 měsíců letošního roku meziročně vzrostla o 4,2 % na 30,73 TWh. Po očištění o vlivy počasí růst činil 3,3 %. Analytik společnosti Global Brokers Tomáš Kaňka se domnívá, že by tyto údaje měly přispět k rychlému rozhodnutí o výstavbě nových zdrojů výroby elektřiny. "Pokud se tak nestane, můžeme dopadnout jako Slovensko, které v blízké době některé elektrárny zavře a bude muset elektřinu shánět jinde," uvedl.
Další informace na iPOINT, http://ipoint.financninoviny.cz/dalsi-dobry-bod-pro-cez-aneb-jaka-pololetni-cisla-firma-predstavi.html
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio - Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
05.06. 15:33 Fio





