Vyšší daně z tabákových výrobků a Philip Morris .... s analytiky
Ministerstvo financí včera oznámilo, že navrhuje zvýšit od příštího roku spotřební daň z tabákových výrobků tak, aby ČR s předstihem splnila harmonogram dohodnutý s Evropskou unií, podle kterého postupně do konce roku 2007 dosáhne minimálních sazeb daně platných v EU. Dle mluvčí ministerstva Petry Krainové by tak krabička s 20 cigaretami měla podražit o 12 až 15 Kč (při zachování struktury spotřeby tabákových výrobků jako v roce 2004 by stát tímto způsobem získal zhruba 10 mld. Kč). Finální zdražení dle Krainové však bude závislé na výrobních a marketingových strategiích výrobců. Tabáková společnost Philip Morris ČR ale upozornila na to, že pokud bude vláda chtít v roce 2007 dosáhnout očekávané příjmy, bude nutné, aby zákonem stanovila regulování zásob v okamžiku zvýšení daně, tedy regulovat možnost předzásobení cigaretami s nižší daní.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/vyssi-dane-z-tabakovych-vyrobku-a-philip-morris-s-analytiky.html
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio - Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
05.06. 15:33 Fio





