Vyšší daně z tabákových výrobků a Philip Morris .... s analytiky
Ministerstvo financí včera oznámilo, že navrhuje zvýšit od příštího roku spotřební daň z tabákových výrobků tak, aby ČR s předstihem splnila harmonogram dohodnutý s Evropskou unií, podle kterého postupně do konce roku 2007 dosáhne minimálních sazeb daně platných v EU. Dle mluvčí ministerstva Petry Krainové by tak krabička s 20 cigaretami měla podražit o 12 až 15 Kč (při zachování struktury spotřeby tabákových výrobků jako v roce 2004 by stát tímto způsobem získal zhruba 10 mld. Kč). Finální zdražení dle Krainové však bude závislé na výrobních a marketingových strategiích výrobců. Tabáková společnost Philip Morris ČR ale upozornila na to, že pokud bude vláda chtít v roce 2007 dosáhnout očekávané příjmy, bude nutné, aby zákonem stanovila regulování zásob v okamžiku zvýšení daně, tedy regulovat možnost předzásobení cigaretami s nižší daní.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/vyssi-dane-z-tabakovych-vyrobku-a-philip-morris-s-analytiky.html
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





