DAX končí týden v červených číslech
Nakonec však převážili prodejci a index tak se ztrátou 0,5% uzavírá na 6 950 bodech. Za celý týden si odepsal 0,3%. Nedařilo se Deutsche Bank (DBK -1,8%), BASF (BAS -1,3%) a Metru (MEO -1,6%). Naopak, nejvíce své akcionáře potěšil Volkswagen (VOW3 +2,4%) spolu s Fresenius (FRE3 +2,2%). Trojici titulů, které dokázaly výrazněji posílit doplňuje Deutsche Telekom (DTE +0,8%).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pozitivní nálada na světových trzích podpořila i pražskou burzu
15.06. 16:27 Fio - Akciový výhled
15.06. 08:58 Fio - Denní report - pátek 12.06.2026
12.06. 22:05 Fio - Indexy končí týden v zeleném
12.06. 22:02 Fio - Zámoří na pozitivní vlně
12.06. 19:00 Fio





